Adres:
 
ul. Warszawska 24
(Kampus Politechniki Krakowskiej )
31 – 155 Kraków
 
tel. 48 12 628 21 20
 
http://muzeum.pk.edu.pl
muzeum@pk.edu.pl
 
Muzeum czynne:
 
pn. – pt. godz. 10.00 – 15.00 lub
w innym terminie po uzgodnieniu telefonicznym.
 
Wstęp wolny.
 


 

 

 
 

 
 

 

 
 

 

 
 

 

 

Główną ideą Muzeum Politechniki Krakowskiej jest szerzenie i propagowanie wiedzy na temat powstania i historii Politechniki Krakowskiej, tradycji wyższego szkolnictwa politechnicznego a także szeroko rozumianej historii inżynierii, architektury, sztuki i edukacji. Powołane zostało decyzją senatu 10 grudnia 2003 roku. Pierwszą wystawę otwarto w maju 2005 r. z okazji jubileuszu 60-lecia uczelni. Dała ona początek ekspozycji stałej obrazującej najważniejsze wydarzenia z historii Politechniki Krakowskiej w okresie 1945-1995.
 
Każdy kolejny rok pracy nowo powstałego muzeum przynosił odkrycia ciekawych wspomnień, wydarzeń, ludzi, ich pasji i miejsc związanych z Politechniką Krakowską. Chęć podzielenia się tą wiedzą z innymi stała się motorem tworzenia wystaw czasowych. Tematyka tych ekspozycji jest różnorodna: sport, turystyka, malarstwo, historia I i II wojny światowej, filatelistyka. Zawsze jednak zawiera wątki związane z przeszłością i teraźniejszością uczelni a przede wszystkim ludźmi, którzy ją tworzyli i tworzą. Wystawom czasowym zwykle towarzyszy Biuletyn Muzeum Politechniki Krakowskiej, w swoim założeniu nie jest on katalogiem do wystaw, choć często spełnia taką funkcję. Ukazuje się od początku powstania Muzeum PK, jest wydawnictwem ciągłym, nieregularnym. Jako samodzielna pozycja przedstawia ciekawe wydarzenia i osobowości Politechniki Krakowskiej.
 
Zapraszamy do zapoznania się z ich treścią w repozytorium na naszej stronie www.muzeum.pk.edu.pl. Znajdziecie tam Państwo również archiwum wystaw czasowych, wirtualny spacer oraz ciekawą historię miejsca i budynku. Siedziba Muzeum PK to oryginalny XIX wieczny nie zmieniony w swej formie budynek wojskowego aresztu armii Austro – Węgierskiej o zachowanym pierwotnym kształcie, wnętrzu i atmosferze lat epoki.