Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na wystawę “Erazm Majewski – pierwszy profesor archeologii przedhistorycznej w Uniwersytecie Warszawskim”.

W tym roku przypada 100 rocznica powstania Zakład Archeologii Przedhistorycznej w Uniwersytecie Warszawskim. Ośrodek Badań nad Antykiem Europy Południowo-Wschodniej UW, Muzeum UW, Instytut Archeologii UW oraz Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie zapraszają na obchody jubileuszu, które rozpoczną się 1 listopada otwarciem wystawy poświęconej profesorowi Erazmowi Majewskiemu, pierwszemu kierownikowi wspomnianego Zakładu.
Erazm Majewski (1858-1922) był postacią nietuzinkową – chemik i farmaceuta z wykształcenia, przemysłowiec i businessman z zawodu, archeolog – samouk, który został pierwszym profesorem zwyczajnym archeologii w Uniwersytecie Warszawskim.
Wystawa poświęcona prof. Majewskiemu będzie prezentowana w dniach 1-17 listopada, przy Krakowskim Przedmieściu 32, przed wejściem głównym do Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego (Pałac Tyszkiewiczów-Potockich).

Autorzy wystawy:
Aleksandra Klecha, Ośrodek Badań nad Antykiem Europy Południowo-Wschodniej UW
Maria Krajewska, Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie

Oprawa graficzna:
Przemysław Krall

Instytucje:
Ośrodek Badań nad Antykiem Europy Południowo-Wschodniej UW
Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego
Instytut Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego
Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie

Termin:
1-17 listopada 2019

Dostępność:
Wystawa otwarta, ul. Krakowskie Przedmieście 32, Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego (przed wejściem głównym).

Dodaj komentarz