Festiwal ŻUBROFFKA w Muzeum Historii Medycyny i Farmacji UMB

Zona, czyli wschodnie kino Sci-Fi
Zapraszamy do podróży przez Zonę, prosto do tajemniczej wschodniej komnaty, gdzie

ponoć spełniają się marzenia! Po drodze spotkacie młodego naukowca Aleksieja, który zaprezentuje swój niezwykły wynalazek. Poznacie pewną idealną rodzinę, mieszkającą na 14. piętrze luksusowego futurystycznego apartamentu, która pewnego dnia odkrywa w swojej kuchni… krowę. Zobaczycie Neo-Berlin w 2079 roku, mroczne miasto wielkich korporacji terroryzowane przez armię cyber ośmiornic, a także uwiezionego w hotelowym pokoju starego mężczyznę, żyjącego w świecie do góry nogami i w czasie, który płynie do tyłu! Obejrzycie horror science fiction oparty na opowiadaniu Stephena Kinga i nakręcony z perspektywy pierwszej osoby, dzięki czemu znajdziecie się w głowie astronauty uwięzionego w statku kosmicznym, zaatakowanym przez straszliwy wirus. Z pewnym Gruzinem spędzicie jego ostatnie minuty życia, zanim Ziemię dosięgnie apokalipsa…, a potem ujrzycie niezamieszkaną, zdewastowaną planetę, na której wyrosły dziwne metalowe kwiaty!
14. Edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA odbędzie się od 4 do 8 grudnia 2019 roku. Festiwal jest marką samą w sobie – to największe tego typu wydarzenie w tej części Europy! ŻUBROFFKA od ponad dekady buduje kulturalny pomost między Wschodem i Zachodem, Północą i Południem, dzięki czemu w Białymstoku i na Podlasiu spotyka się twórcza energia z całego świata. ŻUBROFFKA to mądre filmy, niepowtarzalne spotkania z twórcami, warsztaty, panele dyskusyjne, energetyczne koncerty i interesujące wystawy.
W 2019 roku, o Grand Prix 14. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA powalczy 107 filmów, które wybrano spośród ponad 1500 zgłoszeń z całego świata!Po raz pierwszy w dziejach festiwalu swoje nagrody przyzna jury polskich i zagranicznych dziennikarzy!

Współorganizator: Muzeum Historii Medycyny i Farmacji UMB
Więcej:
www.zubroffka.pl
www.facebook.com/zubroffka

Dodaj komentarz