[singlepic id=516 w=240 h=220 float=left]

Zapraszamy na spotkanie z Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku w Galerii Jurowiecka; 1 września br. od 12:00 do 18:00; Akcja Zdrowy Uczeń

W programie:

– U stomatologa naszych pradziadów – Muzeum Historii Medycyny i Farmacji UMB

Dowiesz się od nas jak przed stu laty leczono zęby, do czego służył „gaz rozweselający” i co tak naprawdę „kręci dentystów”?

Zobaczysz warsztat pracy stomatologa z okresu międzywojennego. Będziesz mógł usiąść na zabytkowym fotelu dentystycznym przy dźwiękach nożnej wiertarki. Samodzielnie wykonasz odlew dentystyczny.

Eksponaty stomatologiczne z okresu międzywojennego (fotel stomatologiczny, wiertarka nożna, szafka lekarska, instrumentarium, lampa do naświetlań, stolik)

– Stracone zęby, stracona młodość – Interdyscyplinarne Koło Naukowe Biochemii Stomatologicznej przy Zakładzie Stomatologii Zachowawczej UMB

Jak dbać o higienę jamy ustnej? Badania stomatologiczne. Badanie pH i pojemności buforowej śliny – co o kondycji Twego organizmu mówi Twoja ślina?

– Zdrowie ukryte w owocach, Zdrowie z Natury – Zakład Bromatologii UMB

Degustacja świeżo wyciskanych soków. Porady dietetyczne i porady kosmetologiczne – co jeść aby zachować piękną skórę?

Zdrowie niejedno ma imię na Wydziale Nauk o Zdrowiu UMB

– Jak zadbać o zdrowie dziecka?

13:00-15:00 Porady neurologiczne – prof. dr hab. Wojciech Kułak – kierownik Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej z Ośrodkiem Wczesnej Pomocy Dzieciom Upośledzonym “Dać Szansę”

15:00-17:00 Porady pediatryczne – prof. dr hab. Elżbieta Maciorkowska – kierownik Zakładu Medycyny Wieku Rozwojowego i Pielęgniarstwa Pediatrycznego

12:00-14:00 Badanie słuchu i porady logopedyczne – Zakład Fonoaudiologii Klinicznej i Logopedii UMB

12:00-15:00 Analiza składu ciała – Zakład Dietetyki i Żywienia Klinicznego

15:00-18:00 Zdrowy kręgosłup – Klinika Rehabilitacji Dziecięcej z Ośrodkiem Wczesnej Pomocy Dzieciom Upośledzonym “Dać Szansę”

15:00-18:00 Profilaktyka zdrowotna – Zakład Zintegrowanej Opieki Medycznej UMB

Dodaj komentarz