Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na wystawę “Archeologia jako fenomen kulturowy – 100 lat warszawskiej archeologii”.

Archeologia jest tą dyscypliną humanistyczną, której rola w kulturze, nauce i życiu codziennym jest przeogromna, ale ciągle niewystarczająco opisana. Projekt „Archeologia jako fenomen kulturowy – 100 lat warszawskiej archeologii” zakłada stworzenie wystawy czasowej dotyczącej ponad 100-letniej historii warszawskiej archeologii. Projekt ten wychodzi naprzeciw potrzebie upowszechnienia dorobku warszawskich archeologów jak również ukazania ich jako opiekunów i strażników  dziedzictwa kulturowego w Polsce i na świecie. Na wystawie zostaną pokazane wykopaliska prowadzone obecnie w kraju i za granicą przez warszawskich archeologów. Przypomnimy wybitne postaci archeologii warszawskiej, o których nie powinniśmy zapominać, nadal korzystając z ich dorobku naukowego.

Wystawa zlokalizowana będzie w czterech miejscach:
1. Budynek Wydziału Archeologii UW
2. Budynek tzw. „Stary BUW”
3. W przestrzeni Kampusu Głównego Uniwersytetu Warszawskiego
4. Przed wejściem na Kampus przy Krakowskim Przedmieściu 26/28

Otwarcie wystawy odbędzie się 11 listopada 2020  na Uniwersytecie Warszawskim

Finisaż wystawy odbędzie się 16 grudnia 2020 w Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego

Organizator: Varia Fundacja Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego
Współorganizatorzy: Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego, Wydział Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego, Ośrodek Badań nad Antykiem Europy Południowo-Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego, Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytet Warszawski
Patronat honorowy: JM Rektor Uniwersytetu Warszawskiego
Partnerzy medialni: Radio Kampus, Spotkania z Zabytkami

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury