Muzeum Uniwersytetu Opolskiego oraz Opolskie Kobiety Sukcesu, Fundacja „Można zwariować” zapraszają na konferencję:

“Depresja? Zrozumieć i leczyć. Wokół profilaktyki zdrowia psychicznego”, która odbędzie się 26 października 2019 roku o godz. 10.00 w Muzeum Uniwersytetu Opolskiego w Opolu, ul. Plac Kopernika 11.

Co czuje osoba, cierpiąca na depresję? Co to znaczy epizod psychotyczny? Jak żyć, pracować i funkcjonować w codziennym życiu z depresją? Wspólna inicjatywa Opolskich Kobiet Sukcesu i Fundacji “Można zwariować” jest unikalnym przedsięwzięciem w skali kraju. Kampania społeczna o depresji i zdrowiu psychicznym, którego ważnym elementem jest konferencja organizowana w Opolu, by zwiększyć skuteczność swojego oddziaływania będzie przyciągać do projektu osoby znane, które osobiście w swoim życiu zetknęły się z problematyką depresji. Celem konferencji jest zmiana stereotypów towarzyszących diagnozowaniu i leczeniu depresji oraz chorób psychicznych w Polsce, a przede wszystkim przełamanie schematów w ich postrzeganiu.
Konferencja będzie składała się z dwóch bloków:
I blok to cykl wykładów, prowadzonych przez lekarzy specjalistów, psychologów, dietetyków klinicznych.
II blok to panel dyskusyjny z organizatorami oraz “twarzą ogólnopolskiej kampanii społecznej fotomodelką Cleo Ćwiek organizowanej przez fundację “Można zwariować”.

Cleo Ćwiek jest znaną fotomodelką. Odnosi sukcesy w świecie mody, mieszka w Nowym Jorku, biją się o nią prestiżowe i popularne marki. Cleo jest także osobą, cierpiącą na chorobę afektywną dwubiegunową. Założyła Fundację “Można zwariować”, by w oparciu o własne doświadczenia przełamywać stereotypy towarzyszące diagnozowaniu i leczeniu chorób psychicznych w Polsce. Opowie o tym w Opolu, podczas panelu dyskusyjnego.

Prosimy o rejestrację: https://evenea.pl/imprezy/konferencje/opole/depresja-zrozumiec-i-leczyc-236924/?source=directory

Dodaj komentarz