[singlepic id=390 w=280 h=220 float=left]

Muzeum Historii Medycyny i Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku po raz kolejny bierze udział w obchodach Europejskich Dni Dziedzictwa. Tegorocznym hasłem obchodów jest UTRACONE – DZIEDZICTWO. Zapraszamy do zwiedzania siedziby głównej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, dawnego Pałacu Branickich – Westybul główny, reprezentacyjna Aula Wielka (dawna sala balowa i jadalnia), kaplica pałacowa.
 
W dniu 26 września 2015 roku (sobota) Muzeum Historii Medycyny i Farmacji UMB zaprasza do poznania historii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

W programie:
 
godz. 10.00, 12.00, 14.00. – zwiedzanie z przewodnikiem Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Przewodnik będzie czekał w sieni wielkiej czyli Westybulu głównym dawnego Pałacu Branickich.
Wstęp bezpłatny
 
SERDECZNIE ZAPRASZAMY

MUZEUM HISTORII MEDYCYNY I FARMACJI
Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku

 

Europejskie Dni Dziedzictwa to wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej, której celem jest promocja zabytków. Idea EDD narodziła się 3 października 1983 roku w Hiszpanii, w Grenadzie. Francuski minister kultury zaproponował wtedy rozszerzenie na cała Europę zainicjowanych we Francji Dni Otwartych Zabytków. Wtedy po raz pierwszy bezpłatnie udostępniono zwiedzającym obiekty, do których dostęp dotychczas był ograniczony. Ponieważ inicjatywa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, zainspirowało to w 1991 roku Radę Europy do ustanowienia Europejskich Dni Dziedzictwa. Polska przyłączyła się do akcji w 1993 roku. Koordynatorem Europejskich Dni Dziedzictwa w Polsce jest Narodowy Instytut Dziedzictwa.
 
Więcej informacji na stronie www.edd.nid.pl

Dodaj komentarz