[singlepic id=522 w=280 h=240 float=left]

Poznaj duchy „Polskiego Wersalu”! Muzeum Historii Medycyny i Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku po raz kolejny zaprasza do udziału w obchodach Europejskich Dni Dziedzictwa. Tegoroczne hasło obchodów „Gdzie duch spotyka się z przestrzenią – świątynie, arcydzieła, pomniki” ma zwrócić uwagę na rolę zabytków jako nośników wartości duchowych związanych z wiarą, sztuką i historią.

 
W dniu 11 września 2016 roku (niedziela) zapraszamy do odwiedzenia Pałacu Branickich w Białymstoku aby podczas specjalnych spacerów odkryć pałacowe duchy sztuki i medycyny.
 
W programie:
 
godz. 10.00, 12.00, 14.00, 15.30 – spacer z przewodnikiem po reprezentacyjnych apartamentach Pałacu Branickich. Przewodnik będzie czekał w Muzeum Historii Medycyny i Farmacji UMB (prawe skrzydło Pałacu)
 
Wstęp bezpłatny

SERDECZNIE ZAPRASZAMY
 
MUZEUM HISTORII MEDYCYNY I FARMACJI
Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
(prawe skrzydło Pałacu Branickich)
Ul. J. Kilińskiego 1, 15-089 Białystok
Tel. /85/ 748 54 67, 748 54 05
e-mail: muzeum@umb.edu.pl
www.umb.edu.pl
 

Europejskie Dni Dziedzictwa to wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej, której celem jest promocja zabytków. Idea EDD narodziła się 3 października 1983 roku w Hiszpanii, w Grenadzie. Francuski minister kultury zaproponował wtedy rozszerzenie na cała Europę zainicjowanych we Francji Dni Otwartych Zabytków. Wtedy po raz pierwszy bezpłatnie udostępniono zwiedzającym obiekty, do których dostęp dotychczas był ograniczony. Ponieważ inicjatywa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, zainspirowało to w 1991 roku Radę Europy do ustanowienia Europejskich Dni Dziedzictwa. Polska przyłączyła się do akcji w 1993 roku. Koordynatorem Europejskich Dni Dziedzictwa w Polsce jest Narodowy Instytut Dziedzictwa.

 
Więcej informacji na stronie www.edd.nid.pl

Dodaj komentarz