JM Rektor Uniwersytetu Opolskiego prof. dr hab. Marek Masnyk oraz Muzeum Uniwersytetu Opolskiego zapraszają na spotkanie z

Ryszardem Druchem, karykaturzystą, satyrykiem, mecenasem polskiej kultury i sztuki w Stanach Zjednoczonych, który wygłosi wykład na temat „Karykatura polska historycznie i osobiście”.

Spotkanie odbędzie się 27 listopada 2019 r. o godz. 13 w Muzeum Uniwersytetu Opolskiego w Opolu, pl. Kopernika 11.

***

Ryszard Druch (ur. w 1952 roku w Chełmnie) – Opolanin od 1961 roku. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych oraz Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu (historia, 1976). W latach 1977 – 1991 opolski nauczyciel i instruktor harcerski. W 1978 roku zadebiutował jako rysownik na łamach czasopism „Opole” i „Motywy”. W roku 1988 został przyjęty do Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury w Warszawie. Ma w dorobku ponad dwadzieścia indywidualnych wystaw karykatury, ilustracji i malarstwa w Polsce, na Węgrzech oraz w Stanach Zjednoczonych, gdzie mieszka i tworzy od roku 1991. Od roku 2001 zajmuje się promocją polskiej kultury i sztuki w Stanach Zjednoczonych organizując „Salony Artystyczne”, które od roku 2003 odbywają się w Druch Studio Gallery w Trenton (New Jersey), a niektóre w Opolu i innych miastach polskich.

Dodaj komentarz