Zapraszamy na wykład dr. hab. Mikołaja Cześnika, prof. Uniwersytetu SWPS, socjologa, politologa, dyrektora Instytutu Nauk Społecznych Uniwersytetu SWPS.

Wykład pt. „Nie tylko o sondażach – w ogrodzie metodologii badań wyborczych” odbędzie się 23 lutego 2022 roku o godz. 17:00 w Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich, siedzibie Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego. Będzie on również transmitowany na uniwersyteckim kanale YouTube.

Prof. Mikołaj Cześnik jest członkiem zarządu Fundacji im. Stefana Batorego, a od 2000 roku członkiem zespołu badawczego Polskiego Generalnego Studium Wyborczego. Zajmuje się badaniem zachowań wyborczych.

Celem wykładu będzie przybliżenie słuchaczom zagadnień metodologii badań wyborczych. Będą oni mieli okazję dowiedzieć się o specyfice tej subdyscypliny nauk społecznych, jej historii, podłożu teoretycznym, głównych paradygmatach, roli i wpływie na nauki społeczne. Celem prelegenta będzie pokazanie, jak zmieniały się metody i techniki pozyskiwania informacji, narzędzia analityczne używane przez badaczy, a także jak postępy w metodologii badań wyborczych wpływały na resztę nauk społecznych. Prof. Cześnik skupi się na Polsce, ale ujmowanej w porównawczej perspektywie międzynarodowej.

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu wykładów „Uniwersytet Warszawy. Nowoczesna uczelnia we współczesnym świecie”. Więcej informacji:

WSTĘP WOLNY (obowiązuje limit miejsc).

Organizatorzy wydarzenia: Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego, Centrum Badań nad Kulturą Warszawy UW, Stowarzyszenie Muzeów Uczelnianych.