Muzeum Uniwersytetu Opolskiego przygotowało specjalne wydarzenia online, które będą prezentowane za pośrednictwem platformy Facebook.

Już w sobotę 15 maja zapraszamy na facebookowy profil Muzeum Uniwersytetu Opolskiego. Początek o godz. 19. 00

W programie:

  • Interesujący wykład „Cenzura w PRL” prof. Mariusza Patelskiego z Instytutu Historii UO, który opowie o genezie, rodzajach i licznych przykładach cenzury ze szczególnym uwzględnieniem Opola.
  • Premierowe projekcje archiwalnych filmów ze zbiorów Muzeum Uniwersytetu Opolskiego. „Z kart 35 -lecia WSP” oraz „Droga do Uniwersytetu Opolskiego”.

Dzięki materiałom filmowym będą Państwo mogli dowiedzieć się, jak funkcjonowała opolska WSP, kiedy zrodził się pomysł utworzenia Uniwersytetu Opolskiego, dzięki komu i czemu udało się to marzenie zrealizować. Przedstawione dwa pierwsze odcinki Kroniki Filmowej Muzeum Uniwersytetu Opolskiego stanowią początek cyklu, który będziemy realizować na podstawie zgromadzonych w muzeum dokumentów oraz archiwalnych materiałów filmowych. Projekcje tych historycznych nagrań będzie można podziwiać w nowej aranżacji autorstwa Katarzyny Mazur-Kuleszy oraz operatora Filipa Ożarowskiego. Prezentowane zasoby archiwalne pozwolą Państwu wrócić do wspomnień z okresu studiów w murach Wyższej Szkoły Pedagogicznej oraz Uniwersytetu Opolskiego. Czekamy na Państwa wspomnienia i pamiątki z tamtych lat.

W tym roku nie możemy niestety zaprosić Państwa do naszej wyjątkowej przestrzeni, ale chętnie spotkamy się online. Zapraszamy na facebookowy profil Muzeum Uniwersytetu Opolskiego. Bądźcie Państwo z nami w tę wyjątkową noc.