Konferencja naukowo-szkoleniowa „Muzeum medycyny we współczesnej edukacji medycznej i popularyzacji nauki”

Już 29 lutego 2024 roku w Lublinie odbędzie się konferencja

poświęcona roli, jaką muzeum medycyny może odegrać we współczesnej edukacji medycznej i popularyzacji nauki. To niepozorne spotkanie nabiera istotnego znaczenia w kontekście wyzwań, jakie stawia przed nami współczesność. Żyjemy w świecie, który zmienia się w niezwykle szybkim tempie, co wydaje się wymagać przedefiniowania znaczenia i sposobu funkcjonowania takich instytucji jak muzea. Czy mają one rację bytu w zderzeniu z zaawansowanymi technologiami? Jak i czy w ogóle korzystać z nich w kształceniu akademickim? W końcu, co z naszą odpowiedzialnością za spuściznę historyczną?

Spotkanie adresowane jest do społeczności akademickiej, ale serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych podejmowaną tematyką, a w szczególności naukowców, edukatorów i popularyzatorów nauki, entuzjastów muzealnictwa oraz studentów.

Konferencja naukowo-szkoleniowa „Muzeum medycyny we współczesnej edukacji medycznej i popularyzacji nauki”

Organizator: Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Data i godzina: 29 lutego 2024, godz. 9:30-15:00
Miejsce: Centrum Symulacji Medycznej, Lublin, ul. Chodźki 4, sala 407 (aula) oraz online (link do transmisji na żywo zostanie przesłany drogą mailową)

Udział w konferencji jest bezpłatny. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja za pomocą formularza rejestracyjnego.
Za udział w konferencji przysługują punkty edukacyjne. Certyfikaty uczestnictwa zostaną wysłane po zakończeniu konferencji na adres e-mail podany podczas rejestracji na konferencję.

Więcej informacji na stronie: MEDpedia – Muzeum Medycyny