Dnia 18 grudnia 2019 roku Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego wraz ze Stowarzyszeniem Muzeów Uczelnianych zapraszają na kolejny wykład z cyklu DZIEDZICTWO AKADEMICKIE

I HISTORIA NAUKI. WYKŁAD PT. „PROMIENIOWANIE RENTGENOWSKIE W NAUCE POLSKIEJ” WYGŁOSI DR GRZEGORZ JEZIERSKI. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.30 w Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich.

Ekspozycja muzealna będzie tego dnia otwarta do godziny 19:00

Dr Grzegorz Jezierski przedstawi ważniejsze osiągnięcia polskiej nauki w obszarze zarówno wykorzystania jak i wytwarzania promieniowania rentgenowskiego oraz jego detekcji. Oprócz podstawowej dziedziny jaką jest oczywiście medycyna w odniesieniu do promieniowania rentgenowskiego, przedstawi także osiągnięcia polskich naukowców w obszarze podstawowych badań materiałowych, które są prowadzone na bardzo wielu wyższych uczelniach oraz w instytutach naukowo-badawczych na terenie naszego kraju. Ponadto przedstawi osiągnięcia polskich naukowców w dziedzinie wytwarzania promieniowania rentgenowskiego w tym wysokoenergetycznego jak i jego detekcji.

Dodaj komentarz