Recital chopinowski w Muzeum SGGW

Muzeum SGGW zaprasza na recital chopinowski w wykonaniu Wojciecha Kruczka, organizowany we współpracy z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Koncert odbędzie się w ramach uczelnianych obchodów stulecia odzyskania niepodległości.
Zapraszamy w czwartek 24 maja br., o godzinie 16:30. Muzeum SGGW, budynek Biblioteki Głównej SGGW, ul. Nowoursynowska 161, wejście C, I piętro.

Program koncertu:
Ballada g-moll op. 23
Sonata b-moll op. 35
Cz. I – Grave. Doppio movimento
Cz. II – Scherzo
Cz. III – Marche funebre. Lento
Cz. IV – Finale. Presto
Polonez gis-moll op. posth.
Etiuda h-moll op. 25 nr 10
Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22

Koncert poprowadzą studenci Wydziału Nauk Społecznych, który w roku akademickim 2017/2018 patronuje wydarzeniom organizowanym w Muzeum SGGW.

Wojciech Kruczek jest studentem studiów magisterskich Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Joanny Ławrynowicz-Just. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień na konkursach pianistycznych o zasięgu krajowym oraz międzynarodowym. Swój warsztat szlifował również podczas letnich kursów pianistycznych oraz lekcji mistrzowskich z wybitnymi pianistami i pedagogami z Polski i zagranicy.
Prowadzi czynną działalność pianistyczną na terenie kraju i za granicą, w jego szerokim repertuarze szczególne miejsce zajmują ulubieni kompozytorzy: Fryderyk Chopin, Johannes Brahms i Ludwig van Beethoven.
Obecnie poświęcił się zgłębianiu tajników wykonawstwa historycznego muzyki Fryderyka Chopina. Jest polskim kandydatem do pierwszego Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na instrumentach historycznych organizowanego przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina we wrześniu 2018 roku.
facebook.com/WojciechKruczekPianist

 

Dodaj komentarz