[singlepic id=710 w=300 h=220 float=left]

W czwartek, 9 listopada br., w Muzeum SGGW odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości, którą tradycyjnie uświetnił wykład dedykowany jednemu z Rektorów Uczelni. W tym roku upamiętniono działalność i dokonania naukowe profesora weterynarii Kazimierza Krysiaka, Rektora SGGW w latach 1955-1962.
 
 
W spotkaniu uczestniczyły władze Uczelni w osobach JM Rektora SGGW prof. dr hab. Wiesława Bielawskiego, Prorektorów i Dziekanów poszczególnych wydziałów. Wśród gości obecni byli także Rektorzy poprzednich kadencji, a także najbliższa rodzina Profesora Krysiaka – Jego córka i wnuczka.
 
Uroczystość otworzył prof. dr hab. Wiesław Bielawski, który wspominając jednego z poprzedników na stanowisku Rektora SGGW odwołał się do ważnych historycznych momentów w dziejach Uczelni. Sylwetkę Profesora jako naukowca, zwierzchnika a przede wszystkim człowieka, przybliżyła prof. Marta Kupczyńska z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej. Wydarzeniom towarzyszyła prezentacja dokumentów i pamiątek po prof. Kazimierzu Krysiaku. Następnie, zgodnie z przyjętym zwyczajem, odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z udziałem Ludowego Zespołu Artystycznego SGGW „PROMNI”, w którym uczestniczyli wszyscy zgromadzeni goście oraz studenci.
 
Ostatnim punktem obchodów święta był Apel poległych, upamiętniający członków społeczności akademickiej – poległych i pomordowanych w wojnach 1918–1920 i 1939–1945.

 
[nggallery id=330]

Dodaj komentarz