Prezydent Miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski, Stowarzyszenie Opolskie Kobiety Sukcesu oraz Muzeum Uniwersytetu Opolskiego zapraszają do udziału w październikowej kampanii

„Różowe Opole Kobiet Sukcesu. Pokonaj Raka – profilaktyka, wsparcie i edukacja”.

Konferencja Różowe Opole odbędzie się w Muzeum Uniwersytetu Opolskiego w dniach 20-22.10.2021, w godz. 16.30-19.30.

Jest to kampania edukacyjna, skierowana do kobiet i ich bliskich, której celem jest zwiększenie wiedzy mieszkanek Opola na temat ich praw i swobód obywatelskich w budowaniu świadomości i czujności onkologicznej w zakresie raka piersi oraz dostępu do darmowego pakietu zdrowotnego. Wydarzenie ma zachęcać kobiety z Opolszczyzny do regularnych badań piersi, a także wspierać merytorycznie kobiety w chorobie i po jej pokonaniu. Tak, aby żadna z mieszkanek Opola nie czuła się dyskryminowana. Kampania jest organizowana w ramach Międzynarodowego Miesiąca Świadomości Raka Piersi, który jest obchodzony na świecie od 1985 roku.

Konferencja będzie złożona z 3 paneli tematycznych.
1. PANEL: Zapobieganie i diagnostyka (profilaktyka).
2. PANEL: Leczenie raka – rokowania. Psychoonkologia.
3. PANEL: Obywatelski – na temat praw i swobodnego dostępu kobiet do opieki lekarskiej i informacji w obrębie psychofizycznego wsparcia oraz rehabilitacji pacjentek po przebytej chorobie.

Zapraszamy na bezpłatne badania w Mammobusie, w ramach finansowanego przez NFZ populacyjnego programu wczesnego wykrywania raka piersi. Mammobus będzie dostępny dla kobiet na Placu Mikołaja Kopernika, w pobliżu organizowanej konferencji w dniach 20-22.10.2021.

Zaproszeni goście, prelegenci i organizacje: Klub „Amazonka” przy Opolskim Centrum Onkologii, Prof. Tomasz Halski, Wydział Nauk o Zdrowiu UO, prezes Przychodni Śródmieście w Opolu, Dr n. med. Damian Ziętek, Centrum Medyczne Femina w Opolu, Ilona Zalesińska, kobieta w trakcie leczenia onkologicznego, która opowie o swoich doświadczeniach, Dr Grzegorz Głąb, ginekolog – położnik, adiunkt Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Opolskiego, Lek. med. Tomasz Sachańbiński, Kierownik Oddziału Chirurgii Onkologicznej z Pododdziałem Chorób Piersi, Opolskie Centrum Onkologii im. prof. Tadeusza Koszarowskiego.
Zapraszamy serdecznie!