Dnia 19 lutego 2019 roku (wtorek) SGGW gościło duet skrzypcowo-harfowy CHORDIS DUO. Koncert zorganizowany został w ramach wieloletniej współpracy partnerskiej uczelni z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Wydarzenie zrealizowane zostało przez Muzeum SGGW.

CHORDIS DUO to zespół założony w 2017 roku przez dwie artystki, skrzypaczkę Adriannę Kuczyńską, absolwentkę UMFC i harfistę Joannę Kamińską, która ukończyła Akademię Muzyczną w Łodzi.
Uroczystego otwarcia koncertu dokonał prof. dr hab. Michał Zasada, Prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej. Wśród gości obecni byli: Dziekan Wydziału Technologii Drewna, prof. dr hab. Krzysztof Krajewski, profesorowie i pracownicy uczelni, członkowie Stowarzyszenia Wychowanków SGGW oraz studenci.
Koncert rozpoczął się wykonaniem kanonicznego utworu barokowego kompozytora Johanna Pachelbela. W programie znalazły się również utwory bretońskie, ballady hebrajskie, a także adaptacje muzyczne znanych utworów muzyki filmowej z tak znanych produkcji jak „Gladiator” w reżyserii Ridleya Scotta i „Misja” Rolanda Joffé. W repertuarze pojawił się także motyw muzyczny z popularnego serialu „Gra o tron”.
Po koncercie odbyło się krótkie spotkanie z artystkami, podczas którego goście mogli obejrzeć harfę i zapoznać się z mechaniką gry na tym instrumencie.

ZAPRASZAMY DO ODSŁUCHANIA NAGRANIA Z KONCERTU

 

Dodaj komentarz