[singlepic id=222 w=240 h=200 float=left]

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku zaprasza do udziału w projekcie SPOTKANIA MUZEALNE Z NIEPODLEGŁOŚCIĄ. Współorganizatorzy: Stowarzyszenie Muzealników Polskich Oddział Mazowiecki oraz Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego.

I. edycja SPOTKAŃ: odbędzie się 24 października 2014, Pałac Kazimierzowski. Sala im. J. Brudzińskiego, Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa

 

Problematyka SPOTKAŃ będzie dotyczyła polskich dróg do Niepodległości w okresie 1904-1918. W szczególności chcemy uwzględnić główne wątki związane z działalnością partii i innych organizacji społeczno-politycznych o charakterze niepodległościowym, formowaniem i rozwojem działalności organizacji bojowych, paramilitarnych, formacji wojskowych, a ponadto z aktywnością licznych organizacji społecznych działających na rzecz uświadomienia narodowego, kształtowania tożsamości narodowej oraz postaw patriotycznych. Organizatorzy zapraszają zainteresowane muzea, archiwa i biblioteki naukowe do udziału w I. edycji SPOTKAŃ, którą organizujemy w roku obchodów 100-lecia Legionów Polskich i Polskiej Organizacji Wojskowej. Przewiduje się, że podczas tegorocznych SPOTKAŃ, dotyczących przede wszystkim polskiego udziału w I wojnie światowej, odbędą się prezentacje multimedialne w dwóch kategoriach: 1. Zbiory i kolekcje, 2. Działalność wystawiennicza.

 

W szczególności organizatorom SPOTKAŃ zależy na ukazaniu przez autorów prezentacji obrazujących ciekawe, a niejednokrotnie mało znane w szerszym obiegu muzealia, natomiast w zakresie wystawiennictwa (ekspozycje stałe, zmienne, działania towarzyszące) – najważniejsze ze współczesnych (tj. po roku 2000) osiągnięć w tej dziedzinie, z uwzględnieniem realizacji innowacyjnych, nowatorskich.

 

Oczekujemy, iż autorzy przygotują prezentacje w programie PowerPoint (jako pokaz slajdów) z krótkim komentarzem lub też nagrania filmowe DVD (czas trwania w obu przypadkach jednej prezentacji maksymalnie 20 minut). Organizatorzy w ramach projektu SPOTKAŃ zamierzają opublikować wszystkie prezentacje (szersze komentarze wraz z pełnym materiałem ilustracyjnym) w całości na nośniku elektronicznym (płyta DVD). Wszystkie muzea i inne instytucje reprezentowane podczas SPOTKAŃ otrzymają publikację do własnego użytkowania.

 

Zgłoszenia do udziału w SPOTKANIACH przyjmujemy wyłącznie na załączonych formularzach za pośrednictwem poczty elektronicznej (konto koordynatora projektu – poniżej).

 

KARTA ZGŁOSZENIA UCZESTNICTWA

 

Termin zgłaszania udziału autorów prezentacji oraz pozostałych osób zainteresowanych Spotkaniami mija z dniem 30 kwietnia 2014 r.

W sprawie uzyskania dodatkowych informacji prosimy kontaktować się z koordynatorem projektu dr. Andrzejem Stawarzem: tel. (22) 842 04 25 w. 124; e-mail:a.stawarz@muzeumpilsudski.pl

Dodaj komentarz