Muzeum Historii Medycyny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu: „Dziedzictwo Asklepiosa, medycyna kontra humanistyka”, które odbędzie się

4 listopada 2019 roku o godz. 17.00 w sali seminaryjnej im. prof. J. Zaorskiego w Centrum Biblioteczno-Informacyjnym, ul. Żwirki i Wigury 63.
Wykład pt. „Tytus Chałubiński – sylwetka lekarza z Tatrami w tle” odbędzie się w 130. rocznicę śmierci najsłynniejszego polskiego lekarza XIX wieku.
Naszymi Gośćmi będą: BARBARA PETROZOLIN – SKOWROŃSKA, autorka książki: „Król Tatr z Mokotowskiej 8.” Portret doktora Tytusa Chałubińskiego oraz prof. dr hab. ZBIGNIEW WÓJCIK, historyk nauki, geolog, ,,Darczyńca Tatrzańskiego Parku Narodowego”, autor artykułów o Chałubińskim w Tatrach i Zakopanem.
Referenci ukażą słynnego lekarza, profesora Cesarskiej Akademii Medyko-Chirurgicznej w Warszawie, następnie Szkoły Głównej Warszawskiej, człowieka o wszechstronnej wiedzy humanistycznej – zaangażowanego w sprawy Polski w czasach dramatycznych wydarzeń i trudnych wyborów. Przedstawią Go też jako „odkrywcę” Zakopanego, pioniera taternictwa i turystyki górskiej, badacza przyrody tatrzańskiej.

Dodaj komentarz