[singlepic id=402 w=300 h=240 float=left]

Uniwersytet Opolski, Muzeum Uniwersytetu Opolskiego – Pracownia naukowo-dydaktyczna Biblioteki Głównej zapraszają na otwarcie wystawy Wzgórze Uniwersyteckie na fotografii Jerzego Stemplewskiego.
 
Otwarcie wystawy odbędzie się 17 listopada 2015 r. o godz. 16.00 w Muzeum Uniwersytetu Opolskiego, Opole, Plac Kopernika 11, parter, sala 18.
 
Jerzy Stemplewski
artysta plastyk-fotografik
 
Opolanin, z wykształcenia mgr inż. budownictwa lądowego, z zamiłowania i pasji fotografik o specyficznej reportażowej „duszy”. Nauczyciel fotografii w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Jana Cybisa w Opolu w latach 1978¬–1993. Fotoreporter, autor zdjęć w czasopismach: „Słowo Powszechne”, „Katolik”, „Gość Niedzielny”, „Panorama Opolska”, „Super Ekspress” – edycja opolska i innych.
 
W bogatym dorobku twórczym posiada kolekcje zdjęć krajoznawczych, obiektów architektonicznych współczesnych i zabytkowych oraz przyrody z Opola i Opolszczyzny. Jest również autorem zdjęć do licznych folderów i pocztówek, albumów i książek. Jego zdjęcia zostały zamieszczone na pocztówkach promujących Opolszczyznę na światowej wystawie EXPO – Hannower 2000 oraz były eksponowane na kilkunastu wystawach tematycznych, biograficznych i okolicznościowych w kraju, a także w Niemczech.

 
[singlepic id=403 w=280 h=220 float=center]

Dodaj komentarz