[singlepic id=574 w=280 h=240 float=left]

Muzeum Historii Medycyny i Farmacji UMB wraz z Autorem zapraszają na wystawę „CORPUS HOMINIS”. Corpus Hominis to projekt dotykający koncepcji człowieka, cudu cielesności na poziomie nano. Corpus Hominis to zaproszenie do poznania świata mikrokosmosu ludzkiego ciała. Corpus Hominis to odwieczne przenikanie medycyny, sztuki i religii.
 
W programie:
 
· wystawa prac Larysa Lubowickiego, (Uniwersytet Medyczny w Białymstoku)
· wykład gościnny prof. dr hab. Krzysztofa Leśniewskiego (kierownik Katedry Teologii Prawosławnej KUL) pt.: CZŁOWIEK JAKO MISTERIUM. ROZŚWIETLONY MIKROKOSMOS CIELESNOŚCI
 
Wernisaż wystawy 2 grudnia 2016 r., godz. 18.00, Aula Magna Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
 
Corpus Hominis (“Ciało człowieka”) to projekt zrealizowany w ramach Stypendium Artystycznego Prezydenta Białegostoku przez Larysa Lubowickiego, studenta V roku kierunku lekarsko-dentystycznego UMB. Przez ostatnie pół roku autor eksplorował laboratoria i oddziały szpitali w poszukiwaniu sztuki zaklętej w ludzkim ciele, by zaprosić widzów do krain niedostępnych dla ludzkiego oka. Tak jak przed stu laty fotografia umożliwiała podróże na inne kontynenty, tak teraz Larys Lubowicki zaprasza w podróż do wnętrza ludzkiego ciała. Na wystawie będą prezentowane abstrakcje fotograficzne ludzkich komórek i tkanek, wykonane przy pomocy najnowocześniejszych aparatów diagnostycznych. W ramach projektu powstał też album o tej samej nazwie.
 
Wystawę można będzie zwiedzać w dniach 3-4 grudnia 2016 roku, w godz. 15.00 – 20.00.

 
Zapraszamy!

Dodaj komentarz