[singlepic id=583 w=280 h=220 float=left]Szanowni Państwo,
 

zapraszamy na wernisaż wystawy „Henryk Sienkiewicz: uniwersyteckie lata i fenomen Quo vadis”, który odbędzie się we wtorek, 20 grudnia o godz. 15.00 w hallu Starego BUW-u (Krakowskie Przedmieście 26/28).
 

Wystawa została zrealizowana przez Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego i Muzeum Narodowe w Kielcach przy współudziale Głównej Biblioteki Lekarskiej i Muzeum Kinematografii w Łodzi, a patronują jej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Na ekspozycji przedstawiono dzieje życia noblisty, w tym okres jego edukacji – w murach Uniwersytetu Warszawskiego Sienkiewicz przebywał w latach 1858–1871, najpierw jako uczeń gimnazjum, a potem jako student. Na tle opisu twórczości pisarza przywołano ikonografię, fakty i anegdoty związane z powieścią Quo vadis – której 120. rocznica pierwszego wydania książkowego przypada właśnie w tym roku – oraz z jej przekładami i adaptacjami filmowymi.
 

Będzie nam miło gościć Państwa na otwarciu ekspozycji symbolicznie podsumowującej Rok Henryka Sienkiewicza – genialnego pisarza, patrioty, społecznika, laureata Nagrody Nobla, wreszcie absolwenta Szkoły Głównej mieszczącej się w murach dzisiejszego Uniwersytetu Warszawskiego.

Dodaj komentarz