[singlepic id=543 w=280 h=220 float=left]

Uprzejmie informujemy , że tym razem Wystawa ,,Muzea Uczelniane – Jesteśmy!” prezentowana jest na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
 
Od przedwojennego fotela dentystycznego, przez astrolabium (przyrząd do nawigacji) z 1054 r., i różę pustynną ze Stepów Astrachańskich, po meteoryty, maszyny parowe oraz, rzecz jasna, lampy rentgenowskie – oferta polskich muzeów uczelnianych jest zaskakująco bogata i zdecydowanie zbyt mało rozpowszechniona.
 
Aby wspólnie promować swoją działalność, ponad dwadzieścia placówek gromadzących pamiątki akademickie i inne, ciekawe eksponaty powołało kilka lat temu roku stowarzyszenie ,,Muzea Uczelniane”. Jak mówią twórcy projektu – głównymi celami tego przedsięwzięcia są: propagowanie idei muzeów uczelnianych wśród środowisk akademickich, ochrona uniwersyteckiego dziedzictwa historycznego oraz współpraca szkół wyższych na polu kultury.
 
Jedną z pierwszych inicjatyw stowarzyszenia była organizacja wystawy – ,,Muzea Uczelniane – Jesteśmy!”, która objeżdża od kilku lat wszystkie ośrodki akademickie. Przez następne tygodnie będzie dostępna w kolejnym budynku uczelnianym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

 
[singlepic id=544 w=260 h=200 float=left][singlepic id=545 w=260 h=220 float=right]

Dodaj komentarz