[singlepic id=263 w=230 h=210 float=left]

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z kolejną odsłoną wystawy “Muzea uczelniane – Jesteśmy”. Tym razem prezentowana jest ona w gmachu głównym Akademii Morskiej w Gdyni przy ul. Morskiej 83.

 

Celem wystawy jest zwrócenie uwagi środowiska akademickiego na istnienie niezwykle ciekawych, a wciąż mało docenianych uczelnianych placówek muzealnych. Mamy nadzieję, że wystawa przyczyni się do podniesienia świadomości znaczenia dziedzictwa uniwersyteckiego w Polsce i zachęci do zgłębienia tajemnic historii nauki. Na ekspozycji zaprezentowano dorobek, osiągnięcia oraz plany na przyszłość muzeów uczelni wyższych, m.in.: w Rzeszowie, Warszawie, Gdańsku, Białymstoku, Gdyni, Toruniu i Lublinie.

 

W dniach 17-23 czerwca 2014 wystawę można było obejrzeć na żaglowcu DAR MŁODZIEŻY podczas cumowania statku w Gdyni. Towarzyszyła ona uroczystemu spotkaniu z okazji 94. rocznicy powstania Akademii Morskiej oraz obchodom z okazji Dni Morza. W czasie dnia otwartego dla publiczności wystawa zgromadziła wielu zainteresowanych. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

[nggallery id=99]

Dodaj komentarz