[singlepic id=628 w=320 h=240 float=left]

20 kwietnia 2017 r. w Muzeum UMCS otwarta zostanie wystawa pt. „Nasze miasto w poezji. 700 lat Lublina”. Wystawa prezentuje fragmenty wierszy o Lublinie z różnych okresów. Są tu wiersze od XVI w. do początków XXI w., które wspaniale opisują miasto, oddają jego charakter i klimat. Wybrane fragmenty poezji uzupełniają fotografie fragmentów Lublina w szerokich panoramach oraz bardzo klimatycznych detalach.
 
Wystawa czynna będzie w godzinach 9.00 – 19.00 do 20 maja br. w sali Muzeum mieszczącym się w gmachu Biblioteki UMCS przy ulicy Radziszewskiego 11 w Lublinie.
 
Wystawa będzie malowaniem miasta poprzez poezję od XVI do początków XXI wieku. Podstawą wyboru wierszy była Antologia „Pięć wieków poezji o Lublinie. Wybór i opracowanie Waldemar Piasecki, Lublin 2006. Wiersze zostały tak wyselekcjonowane, by oddać klimat ciekawych miejsc w Lublinie oraz ważnych w różnych okresach dziejów naszego miasta. Tłem dla poezji są obrazy fotograficzne Lublina – panoramy, widoki z lotu ptaka oraz fragmenty rysowane wąskim obiektywem. Fotografie Lublina wykonali: Piotr Maciuk i Jerzy Kasprzak.

Dodaj komentarz