W 75. rocznicę śmierci wybitnego polskiego fizyka Mieczysława Wolfkego oraz w setną rocznicę mianowania przez Józefa Piłsudskiego na stanowisko profesora fizyki

na Politechnice Warszawskiej, Polskie Towarzystwo Fizyczne, Politechnika Warszawska, Polskie Stowarzyszenie Fotoniczne oraz Komitet Fizyki Polskiej Akademii Nauk ogłosiły rok 2022 Rokiem Mieczysława Wolfkego. 27 maja 2022 roku w Audytorium Fizyki Politechniki Warszawskiej odbędzie się “Sympozjum Roku Mieczysława Wolfkego”, natomiast w dniach 28-29 maja będzie miał miejsce “Piknik Naukowy z Wolfkem”. Wydarzeniem towarzyszącym obchodom jest wystawa historyczna poświęcona profesorowi Mieczysławowi Wolfkemu przygotowana przez Muzeum Politechniki Warszawskiej we współpracy z Wydziałem Fizyki PW. Na ekspozycji przedstawione są dokumenty, fotografie, prace naukowe, publikacje, oryginalny zeszyt z wycinkami prasowymi na temat Wolfkego i inne eksponaty.

Wystawa będzie prezentowana 27 maja w Gmachu Fizyki w dniu Sympozjum, a następnie będzie dostępna dla wszystkich zwiedzających od 28 maja do 3 czerwca 2022 w godz. 9.00-17.00.

Więcej informacji: wolfke.fizyka.pw.edu.pl