[singlepic id=513 w=280 h=260 float=left]

Podczas wakacji Muzeum Politechniki Krakowskiej zaprasza do wirtualnego zwiedzania wystawy pt. „ Wizerunki Tadeusza Kościuszki – wirtualna odsłona”. Jest ona jednym z wielu wydarzeń towarzyszących obchodom Roku Tadeusza Kościuszki w Politechnice Krakowskiej . Wybrane wizerunki Patrona Politechniki Krakowskiej przedstawiono w trzech odsłonach:
 
1. Na kartach pocztowych, od II poł. XIX w. po czasy współczesne.
2. Na banknotach i monetach emitowanych na terenach Ziem Polskich. W tym tzw. bilety skarbowe emitowane podczas insurekcji kościuszkowskiej.
3. Na znaczkach Poczty Polskiej od początku jej istnienia po czasy współczesne.
 

Materiały przedstawione na wystawie pochodzą ze zbiorów Fundacji Imienia Tadeusza Kościuszki, współpracującej z Muzeum PK, oraz prywatnych kolekcji pracowników Politechniki Krakowskiej. Wystawę można zwiedzać wirtualnie pod adresem http://wystawa.muzeum.pk.edu.pl/ lub ze strony Muzeum PK http://muzeum.pk.edu.pl (klikając na napis więcej w zakładce wydarzenia w prawej części ekranu).
 
Wystawa jest wprowadzeniem i jednocześnie zaproszeniem wszystkich zainteresowanych, na szerszą prezentację zatytułowaną „Tadeusz Kościuszko – Rysunki i Wizerunki” .Wirtualna odsłona przedstawia bowiem tylko część obiektów, które będzie można obejrzeć w Muzeum Politechniki Krakowskiej jesienią 2016, w tym… rysunki wykonane przez Tadeusza Kościuszkę.

 
Serdecznie zapraszamy.

Dodaj komentarz