Centrum Badań nad Kulturą Warszawy zaprasza na nowy cykl spotkań warszawskich: “Miejsca. Narracje nieoczywiste”. To cykl poświęcony ważnym, intrygującym, symbolicznym miejscom

Warszawy, ale także pracom archeologów, konserwatorów, architektów, innych badaczy z Uniwersytetu Warszawskiego (i nie tylko…) podejmowanym na terenie Warszawy. Będziemy rozmawiać o tym, co z tych badań wynika; o narracjach nieoczywistych tych miejsc. Rozpoczynamy od miejsca szczególnego dla warszawskiej Pragi i dla Warszawy, od miejsca słabo rozpoznanego, pomijanego, w jakimś sensie pokrzywdzonego; od żydowskiego cmentarza na Bródnie, od historii jego założycieli, Szmula i Judyty Zbytkowerów i ich związków z Pragą i relacji z prowadzonych od pewnego czasu na terenie tego cmentarza badań archeologicznych.
Spotkanie poprowadzi Mikołaj Madurowicz (Centrum Badań nad Kultura Warszawy), udział wezmą Elżbieta Wichrowska (dyrektor Centrum Badań nad Kulturą Warszawy UW) oraz prowadzący badania na Cmentarzu Żydowskim na Bródnie: Szymon Lenarczyk, Magdalena Sugalska, Marcin Wagner (Wydział Archeologii UW).
Gdzie: Wydział Archeologii (Szkoła Główna). Uniwersytet Warszawski Krakowskie Przedmieście 26/28, sala 2.10.
Kiedy: 7. 04. 2022, godz. 17.00.
Spotkanie będzie także transmitowane na YT Uniwersytet Warszawski https://www.youtube.com/watch?v=hPuDRw_DzMc