Przed nami 26. edycja Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem „Niepodległa dla wszystkich”. Ogólnopolska inauguracja tego wyjątkowego wydarzenia odbędzie się w sobotę 8 września br. o godz. 15 na Rynku w Oleśnie.

Europejskie Dni Dziedzictwa to idea mająca na celu upowszechnianie wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego i historycznego. To wspaniała inicjatywa, która we wrześniu łączy wszystkie kraje kontynentu europejskiego pod jednym szyldem, w jednym celu. EDD to swoisty manifest wskazujący szerokiemu audytorium miejsce, jakie zajmuje i powinno zajmować nasze dziedzictwo w kształtowaniu naszej tożsamości. To także ciekawa oferta spędzania czasu wolnego, która prowokuje do refleksji, pogłębienia wiedzy, a także akcentuje kwestię potrzeby ochrony dziedzictwa dla przyszłych pokoleń.

Podczas tegorocznej edycji EDD – wyjątkowej, bo związanej z setną rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości – w województwie opolskim odbędą się setki wydarzeń w ponad 40 miejscowościach. Wstęp na wszystkie wydarzenia EDD jest bezpłatny.

W ramach 26. Edycji Europejskich Dni Dziedzictwa Muzeum Uniwersytetu Opolskiego proponuje wystawę „Odzyskanie niepodległości przez Polskę w twórczości polskich malarzy”.

W dniach 8-9 i 15-16 września muzeum będzie czynne w godzinach 10.00-14.00.

Serdecznie zapraszamy!

Aktualny program EDD jest dostępny na stronie: www.edd.nid.pl w zakładce kalendarium w informatorze EDD.

 

Dodaj komentarz