„Przypieczętować Niepodległość” – gra miejska organizowana przez Varia Fundacja Wydz. Historycznego UW oraz Muzeum UW

„Przypieczętować Niepodległość”
Varia Fundacja Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają na grę miejską „Przypieczętować Niepodległość”, która odbędzie się 14 września

start: Brama Główna Uniwersytetu Warszawskiego
14.09.2019, między godz. 10.00 a 14.00
udział bezpłatny

Przywrócenie uczelni polskiego charakteru w 1915 roku było ważnym krokiem na drodze do niepodległości, czego symbolem stało się umieszczenie uniwersyteckiego godła na bramie prowadzącej na kampus. Godło UW – wzorowane na Orle Białym – jest głównym motywem gry, dzięki której uczestnicy poznają ciągłość dziejów uczelni i jej wkład w myśl niepodległościową. Gracze – przystępujący do gry indywidualnie bądź w niewielkich grupach – otrzymają karty zadań, które wykonają odwiedzając siedem punktów rozmieszczonych na terenie UW. Zaliczenie każdego punktu zostanie potwierdzone uzyskaniem pieczęci uniwersyteckiej. Uczestnicy z pomocą animatora wykonają odcisk przy użyciu replik historycznych tłoków pieczętnych ze zbiorów Muzeum UW, dobranych tak, by pokazać różne wzory uniwersyteckiego orła na przestrzeni dziejów. Ostatni punkt gry zlokalizowany będzie w Muzeum UW, które uczestnicy gry będą mogli zwiedzić po wykonaniu wszystkich zadań.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.