[singlepic id=656 w=280 h=240 float=left]

Muzeum UW oraz Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW, przy wsparciu Menachem Begin Heritage Center, zapraszają 30 maja 2017 roku na wykład profesora Szewacha Weissa „Menachem Begin – laureat Pokojowej Nagrody Nobla, premier Izraela, absolwent UW”. Wstęp wolny, początek spotkania o godz. 16.45.
 
Menachem Begin urodził się w 1913 roku w Brześciu nad Bugiem. W 1935 roku ukończył prawo na Uniwersytecie Warszawskim. W Auditorium Maximum UW znajduje się dziś tablica pamiątkowa poświęcona słynnemu absolwentowi. W latach 1977-1983 był premierem Izraela. Pokojową Nagrodę Nobla otrzymał w 1978 roku wraz z prezydentem Egiptu Anwarem as-Sadatem, po negocjacjach izraelsko-egipskiego traktatu pokojowego.
 
Spotkanie inauguruje cykl wykładów o laureatach Nagrody Nobla związanych z Uniwersytetem Warszawskim, do których wygłoszenia Muzeum UW zaprosiło specjalistów, przedstawicieli różnych dziedzin akademickich. Cykl jest częścią projektu „Ekspozycje jubileuszowe, konferencje naukowe i wykłady publiczne z okazji 200-lecia Uniwersytetu Warszawskiego” wspartego dotacją Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Dodaj komentarz