Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego przygotowało nową wystawę czasową. Wystawa pt. „Droga do Uniwersytetu. UG i jego poprzedniczki 1945-1970”

przedstawia wybrane fragmenty historii Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Gdańsku, Wyższej Szkoły Handlu Morskiego, Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Sopocie oraz pierwszy rok działalności Uniwersytetu Gdańskiego. Jest to syntetyczny opis historii uczelni na przykładzie dokumentów, wspomnień i fotografii znajdujących się w zbiorach Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego i Stowarzyszenia Absolwentów WSHM, WSE i Wydziałów Ekonomicznych UG. Przedstawione zostały również fragmenty kultury studenckiej na przykładzie uniwersyteckiego Chóru, Zespołu Pieśni i Tańca Jantar oraz Akademickiego Związku Sportowego UG, które swoje tradycje organizacyjne wywodzą z działalności poprzedniczek naszej uczelni.

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną wystawa jest prezentowana wyłącznie dla pracowników Uniwersytetu Gdańskiego w dniach 22 marca do 22 kwietnia 2021 r. w holu Rektoratu Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Jana Bażyńskiego 8 w Gdańsku.

Dla osób, które nie będą mogły obejrzeć wystawy został przygotowany katalog online

KATALOG WYSTAWY