“Spotkanie sztuki z Wiatrem” to kolejna niezwykła wystawa, która prezentuje dorobek twórczy Tomasza i Marka Wiatrów. Wystawa ta jest wyjątkowa, ponieważ udowadnia, że w życiu każdego człowieka można znaleźć czas i miejsce na poszukiwanie piękna i zachwytu nad otaczającym go światem, niezależnie od tego, czy jest to świat tworzony węglem, czy farbą olejną. To zbiór prac, który udowadnia, że tak, jak potrzebujemy harmonii i równowagi w naszym otoczeniu, tak samo, a może nawet bardziej, potrzebujemy odnaleźć je w sobie samym, aby nasze życie stało się kompletne.

Na wystawie można oglądać utrzymane w duchu młodopolskim olejne pejzaże ginącego krajobrazu autorstwa Marka Wiatra oraz wykonane węglem rysunki Tomasza Wiatra, charakteryzujące sie delikatną kreską, subtelną grą świateł i cieni, odbiegające nieco od poprzedniej tematyki i poświęcone w głównej mierze kontemplacji nad pięknem i estetyką ludzkiego ciała.

Rodzinne tradycje związane z Uniwersytetem Jagiellońskim sprawiają, że ekspozycja jest dodatkowo interesująca, a autorów łączy więź emocjonalna z tym niezwykłym miejscem jakim jest Collegium Maius UJ

Wystawę można oglądać w piwnicach Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius do 20 czerwca 2018, codziennie od godz. 9 do zmroku, wstęp wolny.

 

Dodaj komentarz