Muzeum Uniwersytetu Opolskiego
Europejskie Centrum Paleontologii Uniwersytetu Opolskiego
zapraszają
na promocję książki
pt. Kiedy miasto było morzem. Historia geologiczna Opola

Promocja wydania, z którego dowiemy się niezwykle ciekawych rzeczy o Opolu nie sprzed 800, ale sprzed milionów lat, odbędzie się w piątek 11 maja 2018 r. o godz. 19, podczas Nocy Nauki. Współorganizatorem spotkania jest Europejskie Centrum Paleontologii Uniwersytetu Opolskiego.

Prof. Elena Jagt-Yazykova z Wydziału Przyrodniczo – Technicznego UO wraz z zespołem autorów zapraszają w podróż w bardzo odległą przeszłość Opola. 90 milionów lat temu w Opolu nie było Wieży Piastowskiej czy Wzgórza Uniwersyteckiego. Było wielkie, ciepłe morze i pływały w nim amonity, na które polowały wielkie plezjozaury. Na dnie morza spoczywały różnorodne małże, gąbki i koralowce, a po kątach chowały się wąsonogi i skorupiaki. To był zupełnie inny świat…

O tych wszystkich cudach usłyszymy w piątek 11 maja o godz. 19 w MUO. Po promocji książki nastąpi projekcja filmu scenarzystki i reżyserki Teresy Kudyby pt. „Opolskie białe złoto”, traktującego o historii powstania i rozwoju przemysłu cementowego w Opolu i na Opolszczyźnie. Mecenasem postprodukcji filmu jest Cementownia Odra S.A. W filmie wykorzystane zostały materiały archiwalne, zdjęcia lotnicze oraz podwodne. Projekcja rozpocznie się o godz. 19.30.

 

 

 

Dodaj komentarz