ZAPRASZAMY NA STRONĘ PROJEKTU “OTWARTY KAMPUS” 

“Otwarty Kampus” to projekt realizowany przez Stowarzyszenie Muzeów Uczelnianych oraz Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego, dzięki któremu powstało dziesięć wirtualnych spacerów z przewodnikiem po terenie Uniwersytetu Warszawskiego. To miejsce niezwykłe, pełne historii i tajemnic zasługujących na odkrycie. Uniwersytet Warszawski posiada unikatowe zbiory oraz budynki ukazujące historię polskiej nauki i kultury. Odwiedzając Pałac Kazimierzowski, dawny gmach Biblioteki Uniwersyteckiej, Gmach Pomuzealny, Pałac Czetwertyńskich-Uruskich czy Pałac Tyszkiewiczów- Potockich – siedzibę Muzeum UW – dowiecie się m.in. w którym miejscu szukać na kampusie lokomotywy, gdzie najlepiej podróżuje się palcem po mapie, czy UW posiadało kiedyś słonie i co ma wspólnego król Stanisław August Poniatowski z… pewną płytą kominkową. Filmowe spacery są naszą odpowiedzią na pandemiczne ograniczenia w zwiedzaniu Uniwersytetu. Ich publikację rozpoczniemy 17 sierpnia 2020 roku na stronie internetowej projektu, Muzeum UW i w mediach społecznościowych. Kolejne odcinki będą pojawiały się co tydzień.

Projekt „Otwarty Kampus” został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci
Organizator: Stowarzyszenie Muzeów Uczelnianych
Partnerzy: Muzeum UW, Uniwersytet Warszawski, Biuro Promocji UW
Patronat honorowy: JM Rektor Uniwersytetu Warszawskiego
Patronat medialny: Radio Kampus, Spotkania z Zabytkami

****************

Narodowe Centrum Kultury 8 maja 2020 roku rozstrzygnęło nabór do programu dotacyjnego Kultura w sieci, finansowanego ze środków MKIDN.
Stowarzyszenie Muzeów Uczelnianych wraz z Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego otrzymało dofinansowanie na projekt: „Otwarty Kampus”.
Kultura w sieci spotkała się z ogromnym, największym w historii programów dotacyjnych NCK, zainteresowaniem: do programu zgłoszono łącznie 5 948 wniosków na łączną kwotę przeszło 471 mln zł. Po dokonaniu oceny formalnej i merytorycznej wyłoniono 1 182 zwycięskie projekty. Już w maju rozpoczniemy etap zawierania umów i uruchomimy pierwsze wypłaty dotacji. 60 000 000 zł trafi do beneficjentów w całym kraju na wsparcie i rozwój działalności kulturalnej i artystycznej w sieci czasie epidemii koronawirusa. Wszystkie efekty działań dostępne będą za darmo w Internecie.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.