[singlepic id=391 w=240 h=220 float=left]

W dniu wczorajszym na inauguracji roku akademickiego na Uniwersytecie Otwartym wykład pt. “Mało znane i nieznane historie Uniwersytetu Warszawskiego – 200 lat stołecznej Alma Mater” wygłosił pracownik Muzeum UW – Adam Tyszkiewicz. Na wykładzie prelegent wyjaśnił dlaczego w Australii można spotkać herb Uniwersytetu Warszawskiego, co robiły na Uniwersytecie słonie i żyrafy w XIX w., na jakie wykłady uczęszczał Fryderyk Chopin na UW oraz gdzie na Uniwersytecie Warszawskim miał stanąć obelisk.

Temat wykładu inauguracyjnego został wybrany nieprzypadkowo. Nadchodzący rok akademicki to bowiem rok obchodów Jubileuszu 200-lecia Uniwersytetu Warszawskiego, w których Uniwersytet Otwarty Uniwersytetu Warszawskiego bierze aktywny udział jako organizator wydarzenia edukacyjno-kulturalnego Uniwersytecki wehikuł czasu – UW 200 lat temu oraz projektu gromadzącego anegdoty i pamiątki związane z Uczelnią.

Uniwersytet Otwarty Uniwersytetu Warszawskiego to jednostka realizująca w praktyce ideę life long learning, czyli kształcenia ustawicznego. Organizujemy otwarte kursy, które prowadzone są przez nauczycieli akademickich z Uniwersytetu Warszawskiego. W zajęciach może brać udział każda osoba, niezależnie od wcześniejszego wykształcenia, która ukończyła 16 lat – górnej granicy wieku nie ma. Na tle dostępnej na rynku oferty kursy UO wyróżniają się oryginalną tematyką, autorskimi programami i metodami dostosowanymi do potrzeb osób dorosłych.

Dodaj komentarz