[singlepic id=687 w=320 h=280 float=left]

Przed nami 25. edycja Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu”. Inauguracja tego wyjątkowego wydarzenia odbędzie się w sobotę 9 września br. o godz. 14.45 na Rynku w Opolu.
 
Europejskie Dni Dziedzictwa to idea mająca na celu upowszechnianie wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego, historii i kultury. To wspaniała inicjatywa, która we wrześniu łączy wszystkie kraje Kontynentu Europejskiego pod jednym szyldem, w jednym celu. EDD to swoisty manifest wskazujący szerokiemu audytorium właściwe miejsce jakie zajmuje i powinno zajmować dziedzictwo, jego znaczenie i rolę w kształtowaniu naszej tożsamości i przestrzeni. To także ciekawa oferta spędzania czasu wolnego, która prowokuje do refleksji, zgłębienia wiedzy, a także stawia pytania o potrzebę ochrony dziedzictwa dla przyszłych pokoleń.
 
Podczas tej jubileuszowej edycji święta zabytków w województwie opolskim odbędzie się 300 wydarzeń w blisko 70 miejscowościach. Wstęp na wszystkie wydarzenia EDD jest bezpłatny.
 
W ramach 25. Edycji Europejskich Dni Dziedzictwa Muzeum Uniwersytetu Opolskiego proponuje:
 
– wystawę Wzgórze Uniwersyteckie – historia i zabytki
– projekcję filmu Pod egidą muz łagodnych, czyli dwadzieścia lat Uniwersytetu Opolskiego
 
W dniach 9-10 i 16-17 września muzeum będzie czynne w godzinach 10.00-14.00.

 
Serdecznie zapraszamy!
 
Aktualny program EDD dostępny na stronie: www.edd.nid.pl w zakładce kalendarium.

Dodaj komentarz