[singlepic id=517 w=260 h=240 float=left]

Zajęcia edukacyjne zostały opracowane z myślą o dzieciach i młodzieży. Dostosowane są do różnych grup wiekowych odbiorców. Realizowane tematy dotyczą różnych dziedzin medycyny i farmacji (historii lecznictwa, stomatologii, okulistyki, chirurgii, ginekologii, radiologii itp.). W ramach zajęć przedstawiana jest także historia Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz jego głównej siedziby – Pałacu Branickich. Najważniejszą ideą realizowanych zajęć jest interaktywność czyli bezpośredni kontakt dzieci i młodzieży z eksponatem. Nasze muzeum w sposób ciekawy przedstawia edukację prozdrowotną, elementy edukacji regionalnej, jak też rozwija kreatywność dzieci i młodzieży. Oferujemy: całoroczne grupowe zajęcia edukacyjne, Tygodnie Medyczne oraz zajęcia dla osób indywidualnych w wybranych terminach.

 
TYGODNIE MEDYCZNE – GRUPY ZORGANIZOWANE

18-23.10.2016 – TYDZIEŃ LEKARZA w Muzeum Historii Medycyny i Farmacji

24.01-5.02 2017 – FERIE W MUZEUM w Muzeum Historii Medycyny i Farmacji

14-19.02.2017 – ZAKOCHAJ SIĘ W MUZEUM Historii Medycyny i Farmacji

1-5.03.2017 – TYDZIEŃ DENTYSTY w Muzeum Historii Medycyny i Farmacji

6.12.2016 – MIKOŁAJKI W MUZEUM

NIEDZIELA W MUZEUM – OSOBY INDYWIDUALNE:

  • godz. 11.00 – dzieci od 3 do 5 lat z opiekunem
  • godz. 13.00 – dzieci od 6 do 12 lat z opiekunem

Terminy zajęć:

23.10.2016 – TAJNIKI DAWNEJ MEDYCYNY

6.11.2016 – TAJNIKI DAWNEJ FARMACJI

29.01.2017 – FERIE W MUZEUM

19.02.2017 – ZAKOCHAJ SIĘ W MUZEUM

5.03.2017 – Z WIZYTĄ U STOMATOLOGA

Cena – 5 zł od dziecka, (jeden opiekun wstęp bezpłatny, kolejny opiekun – bilet ulgowy). Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja.

Zapisy pod numerem 85 748 54 67, 748 54 05

MUZEUM HISTORII MEDYCYNY I FARMACJI

Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku

(prawe skrzydło Pałacu Branickich)

Ul. J. Kilińskiego 1, 15-089 Białystok

Tel. /85/ 748 54 67, 748 54 05

e-mail: muzeum@umb.edu.pl
 

ZAJĘCIA EDUKACYJNE

PRZEDSZKOLA, SZKOŁY PODSTAWOWE, GIMNAZJA, LICEA

ZAJĘCIA DOSTOSOWANE DO WIEKU UCZESTNIKÓW

  1. MOJE ULUBIONE MUZEUM

Zwiedzanie Muzeum Historii Medycyny i Farmacji UMB, ekspozycja z zakresu historii medycyny i farmacji („Tajemnice dawnej apteki”, „Szpital polowy”, „Gabinet okulistyczny”, „Gabinet stomatologiczny”, „Gabinet anatomiczny”, „Gabinet rentgenowski”), zapoznanie z działalnością Uniwersytetu Medycznego. Zajęcia kończą się w laboratorium edukacyjnym wykonaniem oryginalnego Pałacu Branickich.

  1. MAGIA APTEKI

Uczestnicy poznają tajemniczy świat dawnej apteki, naczynia i narzędzia do wytwarzania surowców i leków, oryginalne meble apteczne, rośliny lecznicze. W naszym laboratorium edukacyjnym wykonają także „tabletkę na szczęście”.

  1. PODLASKIE HERBARIUM

Jakie rośliny stosowano i wykorzystywano przy różnych chorobach. Co łączy oset i ból gardła. Odpowiedź na te pytanie uczestnicy znajdą na zajęciach w Muzeum wcielając się w rolę młodych farmaceutów, którzy samodzielnie przygotują naturalne lekarstwo.

  1. Z WIZYTĄ U STOMATOLOGA

Czy należy bać się wizyty u współczesnego dentysty? Jak wygląda wiertarka stomatologiczna sprzed 100 lat? Co to są implanty? Co kleszcze robią u dentysty? W laboratorium edukacyjnym uczestnicy wykonują gipsowy odlew szczęki.

  1. ZAKOCHAJ SIĘ W MUZEUM

Jak działa serce człowieka, czy kiedykolwiek odpoczywa? Ile litrów krwi krąży w ciele człowieka? Usłysz serce przy pomocy drewnianego stetoskopu. Zajęcia kończą się wykonaniem indywidualnego odlewu serca.

  1. MYDŁO LUBI ZABAWĘ LUB MYĆ SIĘ CZY WIETRZYĆ

Do czego służyły rejteradki w białostockim pałacu? Ile razy w roku mył się król Ludwik XIV? Czy woda szkodziła? Od kiedy chirurdzy używają rękawiczek?

Na zajęciach uczestnicy w laboratorium edukacyjnym wykonują pamiątkowe mydełko.

  1. U ZARZĄDCY PIWNIC HETMAŃSKICH

Odkrywanie piwnic pałacowych. Na zajęciach uczestnicy dowiedzą się co hetman Jan Klemens Branicki przechowywał w piwnicach. Co jadano na dworze, skąd sprowadzano żywność. Dowiedzą się m.in. co to cyton, cedro, bergamota.

  1. PROJEKT Z RYCINY CZYTANY

Zwiedzanie wystawy czasowej PROJEKT Z RYCINY CZYTANY oraz siedziby głównej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku – dawnego Pałacu Branickich zwanego Polskim Wersalem. W laboratorium edukacyjnym uczestnicy wykonują własny Pałac Branickich.

Muzeum zastrzega sobie prawo zmiany w programie edukacyjnym

Czas trwania – ok. 45 min – odlewy gipsowe / 60 min – mydełka

CENA: 5 zł od osoby (zajęcia z odlewami z gipsu),

10 zł od osoby (zajęcia z wykonaniem mydełek)

Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejszą rezerwację, zapisy pod numerem tel. /85/ 748 54 05; 748 54 67

Więcej informacji na naszej stronie internetowej: www.umb.edu.pl

Dodaj komentarz